مشاوره و پشتیبانی
متاسفانه، ثبت نام این کلاس آنلاین به پایان رسیده است.

کلاس آنلاین آنلاین فیزیک پایه هشتم، الکتریسیته


هزینه کلاس آنلاین : رایگان
ثبت نام به پایان رسیده

نحوه برگزاری : کلاس آنلاین آنلاین
کلاس آنلاین بصورت : گروهی
تعداد جلسه کلاس آنلاین : 1 جلسه
ظرفیت کلاس آنلاین : 30 نفر
موضوع آموزشی : کلاس فیزیک متوسطه اول
مدت زمان کلاس آنلاین : 90 ساعت
تاریخ و زمان برگزاری : شنبه نوزدهم مهر 99
کلاس آنلاین فیزیک پایه هشتم، الکتریسیته
34
برای بهتر دیده شدن از تصویرواقعی خود در این بخش استفاده نمایید، برای مشاهده پروفایل شما در صفحه نخست حتما از تصویر اصلی خودتان استفاده کنید. در صورتیکه از تصویر غیر واقعی استفاده نمایید در صفحه نخست و در بالای لیست اساتید نمایش داده نخواهید شد. پروفایل بهتر امتیاز بیشتر = بیشتر دیده شدن در همه قسمت ...

سرفصل ها و معرفی

 • تاریخ و زمان برگزاری : شنبه نوزدهم مهر 99
 • الکتریسیته ساکن عدم تعادل بارهای الکتریکی در داخل یا روی سطح یک ماده است. بار الکتریکی؛ تا زمانی که قادر به حرکت با استفاده از یک جریان یا تخلیه الکتریکی نباشد، در جای ثابت خود الکتریسیتهٔ ساکن است. الکتریسته ساکن در مقایسه با جریان الکتریکی است که جریان از طریق سیم یا دیگر هادی‌های انتقال انرژی منتقل می‌شود.[۱]

  بار الکتریکی ساکن هر زمان که دو سطح تماس داده شده و جدا شوند و حداقل یکی از سطوح دارای مقاومت بالا در برابر جریان الکتریکی (و در نتیجه یک عایق برق) باشد. اثرات الکتریسیته ساکن برای اکثر مردم آشنا هستند چرا که مردم می‌توانند جرقه الکتریکی را حس کرده، بشنوند یا حتی ببینند. جرقه الکتریکی خنثی شدن بار اضافی است که می‌تواند از طریق تماس با یک هادی الکتریکی (برای مثال یک مسیر به زمین) یا چیزی با بار مخالف زیاد اتفاق بیفتد. پدیده آشنای یک شوک استاتیک – مخصوصا تخلیه الکترواستاتیک – ناشی از خنثی سازی بار می‌باشد.


  الکتریسیته ساکن و فناوری نانو[۲]
  مواد در ابعاد نانو رفتار متفاوتی دارند به عنوان نمونه نیروهای گرانش در ابعاد ماکرو برای ما قابل درک بوده اما این نیرو در ابعاد نانو قابل صرف نظر کردن است.در دنیای نانو الکتریسیته ساکن از اهمیت بالایی برخوردار است.برای درک تاثیر فناوری نانو بر الکتریسیته ساکن ، دوعدد لوله آزمایش را در نظر بگیرید که یکی را با توپ های یونولیتی بزرگ و دیگری را با توپ های یونولیتی کوچک پر می کنیم.هنگامی که لوله‌ها را با یک تکه پارچه نخی ماساژ می‌دهیم، دو نیرو خلاف یکدیگر عمل می‌کنند. نیروی گرانش توپ‌ها را رو به پایین کشیده و در انتهای لوله قرار می‌دهد اما نیروی الکتریسیته ساکن توپ‌ها را از یکدیگر دور کرده و سبب می‌شود تا آن‌ها در لوله به حالت معلق قرار بگیرند.

  نیروی الکتریسیته ساکن دارای تاثیر قدرتمندی بر روی توپ‌های کوچک است. اما این نیرو تاثیر بسیار کمی بر روی توپ‌های بزرگ‌تر دارد. دلیل این پدیده آن است که الکتریسیته ساکن بر روی سطح و یا سطح خارجی توپ‌ها ایجاد می‌شود و در دنیای نانو مساحت سطح در واحد حجم بسیار بالا می باشد.

اطلاعات کلاس

 • کد برگزار کننده : 524725
 • کد کلاس آنلاین : 185762

چرا آقا اجازه

 • گارانتی برگشت وجه برای اولین جلسه
 • تضمین کیفیت کلاس
 • گارانتی بهترین قیمت
 • ارتباط آنلاین با مدرس
 • امکان درج نظر و امتیاز به کلاس
 • پشتیبانی قوی
 • تخفیفات ویژه برای خرید های بعدی

دوستان خود را مطلع کنید

کلاس و دوره های مشابه

گارانتی برگشت پول
گارانتی برگشت پول
تضمین بهترین کلاس
تضمین كيفيت کلاس
گارانتی بهترین قیمت
گارانتی بهترین قیمت
پشتیبانی ۲۴ ساعته، حتی در روزهای تعطیل
پشتیبانی قدرتمند

دانلود اپلیکیشن