مشاوره و پشتیبانی

سوالات متداول دانش پذیران

1- چطور به سامانه آموزشی «آقا اجازه» اعتماد کنیم؟

«آقا اجازه» نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز تسعه تجارت الکترونیکی را دارد که علاوه بر وجود بیش از 5000 دانش پذیر و 1500 استاد و همین‌طور آموزشگاه های معتبری که مشتری ما هستند، نشان‌دهنده‌ی اعتبار «آقا اجازه» است.

2- در مورد جزئیات كلاس مورد نظرم سوالاتی دارم، اما شماره تماس یا ایمیلی از برگزار کننده نیست. چه کار کنم؟

شما می‌توانید روی اسم برگزار كننده كلاس كلیك كنید و در صفحه برگزار كننده روی دكمه «ارتباط با استاد یا آموزشگاه» کلیک کنید و سوالات خود را برایشان بنویسید.

3- من در یك كلاس ثبت نام كردم، پول هم از حسابم کم شده است. چگونه لیست کلاس های ثبت نام شده را مشاهده نماییم؟

شما می‌توانید با مراجعه به قسمت كلاس های ثبت نام شده در بخش پنل كاربری از خرید خود اطمینان حاصل نمایید. اگر در آن قسمت هم کلاس ثبت نام شده تان نبود، در اسرع وقت با پشتیبانی «آقا اچازه» تماس بگیرید تا مشکل بررسی شود.

4- آیا امکان خرید و ثبت نام در كلاس آموزشی بدون عضویت وجود دارد؟

خیر! شما برای ثبت نام در هر كلاس آموزشی نیاز به ثبت نام در «آقا اجازه» دارید، مراحل ثبت نام در «آقا اجازه» بسیار سریع و راحت است.

5- گارانتی برگشت پول به چه صورت است؟

در صورتیکه بعد برگزاری اولین جلسه کلاس، از آن ناراضی بودید، با پشتیبانی آقا اجازه تماس گرفته تا مبلغ پرداختی شما بدون قید و شرط عودت گردد.

6- آیا بعد از خرید كلاس آموزشی امکان کنسلی و استرداد وجود دارد؟

بله، درصورتیکه کلاس شروع نشده باشد و یا اولین جلسه کلاس برگزار شده باشد، امکان استرداد وجه وجود دارد و غیر از این امکان پذیر نمی باشد.

7- چطور می‌توانم برای شرکت در یک كلاس از کد تخفیف استفاده کنم؟

کد های تخفیف شامل عباراتی هستند که از طرف «آقا اجازه» در اختیار شما قرار میگیرد. برای اطلاع از کد تخفیف و دریافت آن باید از طرف سامانه آقا اجازه برای شما ارسال گردد.

8- چطور می‌توانم به لیست كلاس های ثبت نامی ام دسترسی داشته باشم؟

در پنل کاربری، با مراجعه به قسمت «كلاس های ثبت نام شده» می‌توانید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید.