3.5
0

آشنایی با فیزیک اتمی پایه دوازدهم


200,000 ریال


صاحب امتیاز:

مجتبی فراهی

موضوع آموزشی:

فیزیک یازدهم ریاضی فیزیک

تعداد:

4 ویدئو

مدت زمان دوره:

2 ساعت و 3 دقیقه

آشنایی با فیزیک اتمی پایه دوازدهم

لیست ویدئو ها

1

آشنایی با فیزیک اتمی قسمت اول

مدت: 36 دقیقه

در این قسمت به معرفی اثر فوتوالکتریک می پردازیم و سپس این آزمایش بررسی می کنیم. این آزمایش را از نظر و دیدگاه فیزیکدانان کلاسیک بررسی می کنیم و در نهایت نظر فیزیکدانان مدرن را در مورد این اثر مطرح می کنیم. در ضمن دانش آموزان تجربی فقط تا دقیقه 15 را مشاهده کنند.

2

آشنایی با فیزیک اتمی قسمت دوم

مدت: 21 دقیقه

در این قسمت به بررسی طیف پیوسته گسیلی از اجسام جامد و طیف خطی گسیلی اتمهای گازها خواهیم پرداخت و به طور خاص طیف خطی گسیلی اتم هیدروژن را بررسی می کنیم. در ادامه به سری بالمر در طیف گسیلی اتم هیدوژن خواهیم پرداخت و درنهایت رابطه ریدبرگ برای محاسبه طول موجهای گسیلی از اتم هیدروژن را بررسی می کنیم.

3

آشنایی با فیزیک اتمی قسمت سوم

مدت: 44 دقیقه

در این قسمت به بررسی مدلهای اتمی تامسون، رادرفورد و بور می پردازیم. تامسون مدل کیک کشمشی را برای اتم پیشنهاد کرد و رادرفورد با انجام آزمایش مشهور خود این مدل را رد کرد و مدل اتم هسته دار را پیشنهاد کرد. اما این مدل در تحلیل طیف اتمی ناتوان بود. بور با مدل اتمی خود این مشکل را حل کرد. در انتهای این قسمت به بررسی لیزر می پردازیم

4

آشنایی با فیزیک اتمی قسمت چهارم

مدت: 21 دقیقه

در قسمت پایانی این مجموعه به بررسی تمرین های آخر فصل خواهیم پرداخت مسائلی که نکته ای خاص یا مهم دارند را بررسی می کنیم ولی عمده ی تمرینات مهم در درس نامه حل شده است و این قسمت جنبه ی تکمیلی برای این فصل دارد.

مجتبی فراهی

مجتبی فراهی

سلام به دانش آموزان عزیز. مجتبی فراهی هستم، دانش آموخته‌ی فیزیک از دانشگاه فردوسی مشهد و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد. حدود چهار سال در مدارس غیرانتفاعی مشهد به تدریس فیزیک و ریاضی مشغول بوده و هستم. روش من در کلاس‌های خصوصی تمرین محور است یعنی دانش آموز سوالات خود را در مبحثی که اشکال دارد مطرح می‌کند. اگر در جریان حل مسئله نکته‌ی درسی لازم باشد، طرح می‌کنم اما اگر دانش‌آموز تدریس موضوعی بخواهد این موضوع قابل تغییر است. برای فهم مطالب کتاب و گرفتن نمره خوب در امتحانات خودتان می‌توانید با من تماس بگیرید. موفق باشید. ...

معرفی دوره

در این درسنامه شما با الفبای فیزیک مدرن آشنا می شوید نه تمام فیزیک مدرن بلکه مبحث کوانتم مکانیک. در اواخر قرن 19 آزمایشها و مسائلی در فیزیک مطرح شد که فیزیکدانان آن زمان پاسخی برای آن نداشتند. از جمله این مسائل اثر فوتوالکتریک و طیفهای خطی گسیلی از اتمها بود. فیزیکدانان متوجه شدند برای حل این مسائل دیدگاه خود را نسبت به نور و ذرات ریز بهتر است تغییر دهند تا بتوانند این پدیده ها را درک کنند. از جمله این فیزیکدانان انیشتین و بور هستند که به دیدگاه و نظریات آنها در مورد نور و اتم می پردازیم.

چرا آقا اجازه

گارانتی برگشت وجه


تضمین کیفیت دوره


دانلود آنی


گارانتی بهترین قیمت


امکان ارتباط آنلاین با مدرس


امکان درج نظر و امتیاز به دوره


پشتیبانی قوی


تخفیفات ویژه برای خرید های بعدی


مشاهده ویدئو کلاس در پنل برای همیشه