3.5
0

آشنایی با فیزیک هسته ای پایه دوازدهم


200,000 ریال


صاحب امتیاز:

مجتبی فراهی

موضوع آموزشی:

فیزیک یازدهم ریاضی فیزیک

تعداد:

3 ویدئو

مدت زمان دوره:

1 ساعت و 36 دقیقه

آشنایی با فیزیک هسته ای پایه دوازدهم

لیست ویدئو ها

1

آشنایی با فیزیک هسته ای قسمت اول

مدت: 39 دقیقه

در این قسمت به بررسی ساختار هسته و اجزای آن می پردازیم. این که چه شرایطی لازم است تا هسته پایدار بماند و در مورد انرژی بستگی هسته ای صحبت خواهیم کرد. سپس به بحث پرتوزایی طبیعی خواهیم پرداخت و این که هسته ها می توانند از خودشان ذرات آلفا، بتا و گاما گسیل کنند.

2

آشنایی با فیزیک هسته ای قسمت دوم

مدت: 28 دقیقه

در این قسمت به بررسی نیم عمر در واپاشیهای طبیعی خواهیم پرداخت. دانش آموزان تجربی فقط تا دقیقه 12 را مشاهده کنند. بعد از بحث نیم عمر در مورد واکنشهای شکافت هسته صحبت خواهیم کرد. این که چطور می شود هسته ی اورانیم را شکافت و به دنبال آن در مورد وامکنشهای زنجیره ای و رآکتورهای هسته ای صحبت خواهیم کرد.

3

آشنایی با فیزیک هسته ای قسمت سوم

مدت: 28 دقیقه

در این قسمت به بررسی تمرین های آخر فصل می پردازیم و مسائلی حل شده که دارای نکته ای خاص بوده یا در درسنامه به آن اشاره ای نشده است. دانش آموزان تجربی فقط تا مسائل مربوط به نیم عمر جز سر فصل آموزشی آنهاست.

مجتبی فراهی

مجتبی فراهی

سلام به دانش آموزان عزیز. مجتبی فراهی هستم، دانش آموخته‌ی فیزیک از دانشگاه فردوسی مشهد و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد. حدود چهار سال در مدارس غیرانتفاعی مشهد به تدریس فیزیک و ریاضی مشغول بوده و هستم. روش من در کلاس‌های خصوصی تمرین محور است یعنی دانش آموز سوالات خود را در مبحثی که اشکال دارد مطرح می‌کند. اگر در جریان حل مسئله نکته‌ی درسی لازم باشد، طرح می‌کنم اما اگر دانش‌آموز تدریس موضوعی بخواهد این موضوع قابل تغییر است. برای فهم مطالب کتاب و گرفتن نمره خوب در امتحانات خودتان می‌توانید با من تماس بگیرید. موفق باشید. ...

معرفی دوره

در این درسنامه به بررسی بخش دیگری از فیزیک کوانتومی می پردازیم با عنوان فیزیک هسته ای. در ابتدا به بررسی ساختار هسته، پایداری آن و انرژی بستگی هسته خواهیم پرداخت. سپس به پرتوزایی طبیعی و انواع واکنشهای پرتوزایی طبیعی مثل واپاشی آلفار، بتا و گاما خواهیم پرداخت و بحث نیم عمر را مطرح خواهیم کرد و در انتهای مجموعه بحث شکافت هسته ای، واکنشهای زنجیره ای و نحوه ی کار رآکتور هسته ای را مطرح خواهیم کرد.

چرا آقا اجازه

گارانتی برگشت وجه


تضمین کیفیت دوره


دانلود آنی


گارانتی بهترین قیمت


امکان ارتباط آنلاین با مدرس


امکان درج نظر و امتیاز به دوره


پشتیبانی قوی


تخفیفات ویژه برای خرید های بعدی


مشاهده ویدئو کلاس در پنل برای همیشه