3.5
0

آموزش ساخت ماشین حساب - برنامه نویسی اندروید به زبان جاوا


1,100,000 ریال


صاحب امتیاز:

مجید مهدی زاده

موضوع آموزشی:

برنامه نویسی اندروید Android

تعداد:

17 ویدئو

مدت زمان دوره:

3 ساعت و 32 دقیقه

آموزش ساخت ماشین حساب - برنامه نویسی اندروید به زبان جاوا

لیست ویدئو ها

1

دانلود و نصب اندروید استودیو، جاوا و android sdk

مدت: 7 دقیقه

تو این ویدیو اندروید استودیو، جاوا و اندروید اس دی کی (andriod sdk) رو از منبع اصلی دانلود می کنم و مراحل نصب اون رو به شما آموزش می دم.

2

ساخت پروژه

مدت: 10 دقیقه

تو این ویدیو پروژه ماشین حسابمون رو می سازیم. اینجا یاد می گیریم چطور زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنیم و با مفاهیمی مثل اسم بسته (package name) و minimum sdk آشنا می شیم.

3

معرفی کوتاه و مفیدی از محیط اندروید استودیو

مدت: 3 دقیقه

تو این ویدیو با بخش های مهم اندروید استودیو که نیاز هست هر برنامه نویسی با اون باشه رو معرفی می کنم.

4

به چه ابزاری برای نمایش برنامه نیاز داریم؟

مدت: 17 دقیقه

تو این ویدیو بهتون می گم از چه راه های می شه برنامه ای که ساختید رو ران کنید (بالا بیارید) تا بتونید برنامه ای که ساختید رو ببینید و باهاش کار کنید. از دستگاه واقعی تا دستگاه های مجازی مثل emulator و genymotion.

5

شروع می کنیم به ساخت UI (رابط کاربری، ظاهر)

مدت: 19 دقیقه

تو این ویدیو یاد می گیریم که از کجا و از چه روش هایی می شه ظاهر رو ساخت. همچنین با TextView، LinearLayout، Button و بعضی از attribute های اون ها آشنا می شیم.

6

ساخت اولین ردیف از دکمه های ماشین حساب (بخش 1)

مدت: 14 دقیقه

تو این ویدیو شروع می کنیم به ساخت اولین ردیف از دکمه های ماشین حساب. در پایان این قسمت با مفاهیمی مثل عرض، طول، وزن، شناسه، margin، padding و ... و فایل های strings و colors و کابردشون آشنا می شیم.

7

ساخت اولین ردیف از دکمه های ماشین حساب (بخش 2)

مدت: 10 دقیقه

تو این ویدیو که در واقع تکمیل کنندۀ ویدیو قبل هست میایم و ساخت اولین ردیف از دکمه های ماشین حساب رو تموم می کنیم. در پایان این قسمت با مفاهیمی مثل margin، padding و ... و فایل colors و کابردشون آشنا می شیم.

8

ظاهر (UI) ماشین حساب آماده می شه

مدت: 17 دقیقه

این ویدیو که آخرین ویدیو از این دوره آموزشی ما هست میام و ظاهر ماشین حساب رو به پایان می رسونیم. حالا آمادۀ کدنویسی هستیم تا یه ماشین حساب آماده انتشار داشته باشیم.

9

شروع کدنویسی و ارتباط بین UI و کلاس

مدت: 14 دقیقه

تو این ویدیو با نحوه ارتباط بین UI (ظاهر) و کلاس آشنا می شیم. همچنین یاد می گیریم که primitive ها چی هستن و چند نوع دارن و هر کدوم چه استفاده هایی دارن. با متد findViewById هم آشنا می شیم و با اون کار می کنیم.

10

کلیک روی اعداد (بخش 1)

مدت: 14 دقیقه

تو این ویدیو با متد setOnClickListener به عنوان متد اصلی برای کلیک و همچنین با لاگ گذاشتن و استفاده از متدهای getText و setText آشنا می شیم.

11

کلیک روی اعداد (بخش 2)

مدت: 13 دقیقه

تو این ویدیو کلیک روی تمامی اعداد رو با استفاده از متدنویسی انجام می دیم و به پایان می رسونیم. همچنین با شرط if و اعتبارسنجی آشنا می شیم.

12

کلیک روی ممیز(.)، مثبت و منفی(+/-)، پاک کردن(erase) و پاک کردن حافظه (C)

مدت: 15 دقیقه

تو این ویدیو کدنویسی مربوط به این دکمه ها رو یاد می گیریم. همچنین با متدهایی مثل substring, replace و contains آشنا می شیم.

13

کلیک روی چهار عمل اصلی یعنی جمع، منها، تقسیم و ضرب

مدت: 20 دقیقه

تو این ویدیو این چهار عمل اصلی رو تو یه متد می نویسیم! همچنین با تعریف متغیر در قسمت گلوبال کلاس آشنا می شیم. در این بخش از if و else تو در تو استفاده می کنیم. بخشی از تاریخچه (history) رو هم می نویسیم.

14

کدنویسی history و کلیک رو مساوی

مدت: 5 دقیقه

تو این بخش عمل مساوی رو انجام می دیم و تاریخچه عملگرها رو هم می نویسیم. پروژه در واقع تو این بخش به پایان می رسه و ماشین حساب کار می کنه اما متدنویسی و ساده نویسی هم باید یاد بگیریم. پس دو ویدیو بعدی رو هم نگاه کنید.

15

روتوش نهایی (بخش1)

مدت: 15 دقیقه

تو این ویدیو از روتوش نهایی کمی ظاهر رو بهتر می کنیم. متد عملگرها رو با مساوی یکی می کنیم. چند متد دیگه هم می نویسیم تا ظاهر کدنویسی بهتر و روان تر بشه.

16

روتوش نهایی (بخش2)

مدت: 9 دقیقه

تو این ویدیو یاد می گیریم که چطور یه کد داینامیک بنویسیم. در واقع کدهای مربوط به اعداد و عملگرها رو از این هم ساده تر کنیم! در ضمن تو این ویدیو با مفهوم به اسم tag هم آشنا می شیم.

17

سخن پایانی

مدت: 2 دقیقه

تو این ویدیو آیندۀ این پروژه و کارهایی که می شه روش انجام داد رو بهتون پیشنهاد دادم. چند مسئله هم تو این ویدیو مطرح می کنم تا شما با دانشی که یاد گرفتید اون ها رو حل کنید.

مجید مهدی زاده

مجید مهدی زاده

من مجید مهدی زاده برنامه نویس و مدرس برنامه نویسی اندروید به زبان های جاوا، کاتلین و فلاتر، و همچنین پایتون هستم. 8 سال سابقۀ فعالیت دارم. از سن کم به کامپیوتر علاقه داشتم و کارهای مختلفی انجام می‌دادم. در دوران دانشگاه به برنامه‌نویسی رو آوردم و به سرعت در دوره‌های کارآموزی شرکت کردم و برنامه‌نویسی به زبان جاوا را در حد مقدماتی یاد گرفتم (کمتر از 2 ماه). بعد از آن جذب همان شرکت شدم. من در دوره‌های آموزشی خودم سعی دارم بدون تلف کردن وقت به سبک پروژه محور (یعنی با ساخت یک پروژه) برنامه نویسی را آموزش دهم. سابقه برنامه نویسی برای شرکت‌های مختلف را دارم اما به صورت شخصی (به همراه گروه خودم) سه برنامه معتبر را منتشر کرده‌ام که عبارت‌اند از : پانتومیم باز، فیلمینفو و شارژآپ. در دوره‌های آموزشی از IDE (محیط برنامه نویسی) اندروید استودیو (Android Studio) استفاده می‌کنم. زیان‌های Java و Kotlin در دوره های من آموزش داده خواهد شد (به صورت جداگانه). منابع آموزشی در بیشتر موارد از مستندات سایت اندروید است. چون این منابع به اندازه کافی توضیحات دارند و منشأ این کدنویسی‌ها هستند. پس رجوع به اصل منبع بیشترین کمک را می‌کند. کلاس‌های من به صورت آنلاین در پلتفرم های اسکایپ، گوگل میت، قرار و ماراد برگزار می‌شود. محل برگزاری کلاس های حضوری در شهر رشت و در پارک علم و فناوری برگزار می شود. نحوه دریافت هزینه پس از پایان هر جلسه است. هزینه جلسه اول در صورت رضایت شما دریافت خواهد شد. دوره‌های آموزشی در دو سطح مقدماتی، و متوسطه و پیشرفته (متوسطه و پیشرفته با هم یک دوره حساب می‌شوند) برگزار می‌شود. ...

معرفی دوره

جاوا پر استفاده ترین زبان برای برنامه نویسی اندروید است. من در این دوره آموزشی با ساخت پروژۀ کاربرید ماشین حساب اومدم مطالب رو ساده سازی کردم تا این دوره برای کسانی قصد دارند تازه برنامه نویسی رو شروع کنن قابل استفاده باشه. چون سطح این دوره مقدماتی هست، من از ابتدا شروع می کنم، یعنی از نصب اندروید استودیو، جاوا و android sdk تا معرفی و نصب ابزاری که برای ساخت یک برنامه نیاز داریم و در نهایت ساخت ماشین حساب. من به طور کلی در تمام آموزش هام از گفتن حواشی که نیاز نیست پرهیز کردم و هر جا نیاز بیان یک مفهوم بود در ساخت اون پروژه به شما توضیح می دم. تو این دوره با ویوهای پرکاربرد در ساخت یک برنامه و attributeهای اون آشنا می شید. چطور بین ظاهر (UI) و کدها ارتباط برقرار کنیم. همچنین با فایل هایی که در طول این برنامه به اون نیاز پیدا می کنیم آشنا می شیم.

چرا آقا اجازه

گارانتی برگشت وجه


تضمین کیفیت دوره


دانلود آنی


گارانتی بهترین قیمت


امکان ارتباط آنلاین با مدرس


امکان درج نظر و امتیاز به دوره


پشتیبانی قوی


تخفیفات ویژه برای خرید های بعدی


مشاهده ویدئو کلاس در پنل برای همیشه